İstenmeyen Misafir!!

Bir savaş sadece masum insanları hedef alır. Öyle gösterilmez, bir hedef vardır ve bu hedef doğrultusunda savaş olduğu söylenir oysa hiçbir zaman o hedefe ulaşılmaz veya uğraşılmaz.

Yasaklı silahlar, bombalar yağarken çocukların kalbine insan hakları sadece bir süs olur dünya medyasında zaten medya o sırada Amerika da bir pop yıldızının konserini veya röportajını konu alır. Binlerce masum insan can verirken…

Hayat işte bu derece acımasız Aylan Kurdi’nin fotoğrafı aylar geçmesine rağmen gözlerimin önünde mültecilerin acı içinde ve çaresizce yolculuğu bir umut.. biçare insanlar ölümü göze alıp ıssız denizlere bir kayıkla çıkıyorlar.

Bu zamana kadar anlattıklarım işin insani ve vicdani yanı. Dünya üzerinde en çok mülteci kabul eden ekonomik durumu yetersiz olsada canım ülkemdir. Resmi rakamlara göre dört buçuk milyon Suriyeli mülteci topraklarımız da misafirler. Kamplar, şehirler, ihtiyaçlar derken şuan hepimizin mahallesinde yaşayıp, ticaret bile yapmaya başladılar. Türk halkının nezaketidir evinde en iyisini misafire verirsin. Suriyelilere hep en iyisini verdik.

Buraya kadar bir sıkıntı yok lakin misafir misafirliğini bilemedi bu ülkede grup olarak dolaşanlar kızlarımıza laf atmaya taciz etmeye başladı, toplu taşıma araçları kafelerde bağıra çağıra konuşmalar, edep ve hayadan yoksun tavırlar bir misafire yakışan tavırlar değil. Türk halkı uysaldır fakat salak değildir. Misafir amacını iyice aşmaya başladı güzel İstanbul’un sahil kesimleri çöp ve Suriyeli kaynıyor. Devletten para aldıkları için çalışmıyorlar ve İstanbul vatandaşından daha çok İstanbul’un tadını çıkarıyorlar, vergi vermeden dükkan açabiliyorlar, bir eve 5-6 aile oturup kira piyasasını yükseltiyorlar… ve bunlar gibi birçok sebep devletin göstermiş olduğu imtiyazlar bunun tuz ve biberi olmuş durumda.

“Kafa kesecem” diyen Suriyeli bile var TÜRK KAFASI!! bu ahmaklığı ancak kendini bilmez bir Suriyeli yapabilir. İstanbul Küçükçekmece’de bir Suriyeli asıldı dün gece internetten görüntülerini bulabilirsiniz.

Son günlerde dikkat ederseniz Türklerin Suriyelilere olan saldırıları bir hayli arttı. Bu hareket ne kadar doğru olmasa da sabrının sonuna gelmiş bir milletin artık bu misafirleri istemediğinin göstergesidir. Devlet Suriyelileri alarak kendi yaşamıyor halk içiçe yaşıyor bunlarla ve halk bu misafirlikten nefret etmiş durumda bunda misafirin tavırları en büyük etken.

Sevgili devlet büyükleri bu politika artık çöktü olmuyor.. mesela siz halka sorsanız halk referanduma gitse ve çıkan sonuç herkesi memnun etse ne de güzel olur. Tabi hangi devler yetkilisi bu yazıyı okursa.. Bir umut işte..

Reply